KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15111024

nr 1511 1024

Anshelm Schultzberg

(1862-1945), Sverige

Oljemålning, "På fjället i sol". Signerad. Olja på pannå, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 71x92 cm

Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.

måndag 12 december 2022
kl 19:06:01

  • Klassiska
  • 12 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anshelm Schultzberg

Läs mer om Anshelm Schultzberg